Сигнальна стрічка "Обережно кабель" - на якій глибині і як укладається

Використання сигнальної стрічки «Обережно кабель» є обов'язковою вимогою під час укладання підземного кабелю. Раніше захист від механічних пошкоджень здійснювався за рахунок цегляного або бетонного короба, проте цей метод був економічно невигідним та трудомістким у реалізації.
Стрічка з міцного поліпропілену або поліетилену, що використовується для маркування ліній прокладання підземного кабелю, проста у використанні, довговічна, добре витримує механічну дію, а також дію вологи.
Вимоги до укладання сигнальної стрічки «Обережно кабель»
Укладання сигнальної стрічки обов'язкове над кабелями до 20 кВ. Якщо кабель відноситься до першої категорії надійності електропостачання, допустима напруга до 1 кВ. Регламентується і кількість кабелів, які можуть укладатися в траншею. Якщо в траншеї знаходиться не більше двох кабелів до 20 кВ, її ширина повинна бути 400 мм. Кабелі першої категорії, які укладаються поодиноко, повинні перебувати в траншеї шириною 200 мм.
Сигнальну стрічку «Обережно кабель» не укладають безпосередньо над кабельними сполучними муфтами, а також по 2 метри в сторони від муфти, що перетинається. Згідно з вимогами, стрічку не мають у своєму розпорядженні ближче ніж на 5 метрів до розподільчих пристроїв і підстанцій.
Висота розташування сигнальної стрічки «Обережно кабель» залежить від глибини пролягання кабелю. Рекомендована відстань – 250 мм від верхніх покривів кабелю.
Якщо в траншеї кабель розташовується одиночно, стрічку розташовують уздовж осі. За наявності пари кабелів край стрічки повинен виходити за них не менше ніж на 5 см з кожної сторони. Суміжні сигнальні стрічки «Обережно кабель» укладають внахлест одна на одну на 5 см.
Визначення ширини сигнальної стрічки «Обережно кабель»
Для маркування одиничного кабелю достатньо використання сигнальної стрічки «Обережно кабель» шириною 150 мм, для двох кабелів потрібні стрічки 300 та 150 мм. Ця вимога пояснюється обов'язковою відстанню між кабелями 100 мм, нахлестом 5 см і виступами за край по 5 см.
Якщо в траншеї шириною 200-1000 мм перебуває велика кількість кабелів, сигнально-захисні стрічки розташовуються максимально щільно одна до одної без зазору. Це дозволяє повністю закрити кабель.
Обмеження у використанні сигнальної стрічки «Обережно кабель»
На жаль, далеко не завжди можна обмежитися укладанням сигнально-захисної стрічки. Нормативно вона не застосовується, якщо в траншеї є кабель напругою вище 35 кВ. У таких ситуаціях зводиться залізобетонний короб завтовшки 50 мм, який надійно захищає кабель від механічної дії.
Якщо напруга менше 35 кВ, сигнальну стрічку «Обережно кабель» замінюють звичайною цеглою, яка укладається поперек в один шар. Глиняна та дірчаста цегла для цих цілей не використовується. Кабелі нижче 20 кВ, які проходять на глибині не більше 1-1,2 м, захищаються сигнальною стрічкою без додаткових бетонних та цегляних конструкцій. Винятком є кабелі міських електромереж.
Кабелі до 1 кВ повинні мати такий захист лише на ділянках, де велика ймовірність механічних пошкоджень. До останніх належать місця проведення розкопок.
Роботи з укладання кабелю повинні проводитись у присутності власника електромереж та представника електромонтажної організації. Зокрема, йдеться про етап влаштування подушки, присипання кабелів шаром землі, укладання та присипання стрічки.
- Сучасна вакуумна упаковка – це один із найефективніших способів продовжити термін зберігання продуктів, захистити їх від вологи, окислення та сторонніх запахів. Вакуумні пакети дозволяють зберегти свіжість м'яса, риби, овочів, фруктів та інших продуктів, а також використовуються у промисловості та побутових цілях. Вони допомагають уникнути втрат їжі, зменшують об'єм упаковки та захищають вміст від бактерій. Крім того, вакуумне пакування є екологічним рішенням, оскільки скорочує кількість...
- Питання можливості заморожування продуктів у вакуумних пакетах часто виникає в тих, хто шукає способи довгострокового зберігання їжі. Вакуумація дозволяє зберігати продукти свіжими, уповільнюючи процеси старіння та псування. У цьому тексті ми розглянемо, як вакуумна упаковка впливає на збереження продуктів, які продукти найкраще підходять для заморожування, а також помилки, яких слід уникати при вакуумуванні їжі.